bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online Pe HaiSaRadem.ro vei gasi bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online. Nu ne crede pe cuvant, intra pe HaiSaRadem.ro ca sa te convingi.
ALBUM FOTO  .  EVENIMENTE   .  STIRI   .  CONTACT
HOME  | |  ISTORIC  | |  PROGRAM  | |  ORGANIZARE  |

• Duminica 12 Ianuarie 2014, P.S. Iustin Sigheteanul a liturghisit si a predicat in Parohia ,,Inaltarea Domnului” din Municipiul Baia Mare. In cadrul Sfintei Liturghii, teologul Bogdan Alexandru Bancos a fost hirotonit intru diacon pe seama acestei parohii. Preoti slujitori la aceasta biserica sunt: Pr. Alexandru Buteanu - Inspector Eparhial si Pr. Prof. Dr. Marius Nechita - Director al Seminarului Teologic Ortodox ,,Sf. Iosif Marturisitorul” din Baia Mare.

• Joi 28 Mai 2009, de Praznicul Inaltarii Domnului, P.S. Iustin Sigheteanul a savarsit Sf. Liturghie arhiereasca, de hram, la biserica “Inaltarea Domnului” din Baia Mare. Piatra de temelie a acestei biserici a fost pusa de catre P.S. Sa in anul 1997. In present lucrarile sant la acoperis. Paroh al acestei parohii este Pr. Alexandru Buteanu – Inspector Eparhial. Pana la 1 Iunie, alaturi de Parintele Buteanu a slujit Pr. Sorin Tomoioaga, care icepand cu 1 Iunie, a fost transferat la cerere, in Mun. Sighet, la biserica “Sf. Ap. Petru si Pavel” . Cu aceiasi data a fost numit la “Inaltarea Domnului” pe postul II Pr. Prof. Dr. Marius Nechita, Directorul Seminarului Teologic “Sf. Iosif Marturisitorul” din Baia Mare. De praznicul Inaltarii Domnului a instalat pe noul preot in calitate de preot II, slujitor alaturi de Pr. Alexandru Buteanu.
    Le dorim o slujire cu vrednicie, cu responsabilitate si multe rodnice impliniri.

Protopopiatul Ortodox Român Baia Mare, Str. Victor Babes Nr. 15 A
Biserica de zid în constructie „Înaltarea Domnului”- Baia Mare