BluePink BluePink
XHost
Oferim servicii de instalare, configurare si monitorizare servere linux (router, firewall, dns, web, email, baze de date, aplicatii, server de backup, domain controller, share de retea) de la 50 eur / instalare. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
ALBUM FOTO  .  EVENIMENTE   .  STIRI   .  CONTACT
HOME  | |  ISTORIC  | |  PROGRAM  | |  ORGANIZARE  |

Biserica Inaltarea Domnului

• Seminarul Teologic Ortodox "Sf. Iosif Mărturisitorul" şi Catedra de Teologie Ortodoxă din cadrul Facultăţii de Litere Baia Mare invita la sărbătoarea şcolilor teologice, joi 30 ianuarie 2014 (Sf. Trei Ierarhi),

INREGISTRARE DE LA CATEDRALA EPISCOPALA

• Duminica 12 Ianuarie 2014, in Parohia ,,Inaltarea Domnului” din Municipiul Baia Mare teologul Bogdan Alexandru Bancos a fost hirotonit intru diacon pe seama acestei parohii. Preoti slujitori la aceasta biserica sunt: Pr. Alexandru Buteanu - Inspector Eparhial si Pr. Prof. Dr. Marius Nechita - Director al Seminarului Teologic Ortodox ,,Sf. Iosif Marturisitorul” din Baia Mare.
  • Joi 28 Mai 2009, de Praznicul Inaltarii Domnului, a fost numit la “Inaltarea Domnului” pe postul II Pr. Prof. Dr. Marius Nechita, Directorul Seminarului Teologic “Sf. Iosif Marturisitorul” din Baia Mare. De praznicul Inaltarii Domnului a instalat pe noul preot in calitate de preot II, slujitor alaturi de Pr. Alexandru Buteanu.

Protopopiatul Ortodox Român Baia Mare, Str. Victor Babes Nr. 15 A
Biserica de zid în constructie „Înaltarea Domnului”- Baia Mare